DOLSIL Perfect – 100g

Kategoria

385,00 

Mikrobiologiczny preparat (inokulant) do zakiszania pasz objętościowych: traw, motylkowych (lucerny, koniczyny), zbóż (GPS) i wysłodków buraczanych

Mikrobiologiczny preparat (inokulant) do zakiszania pasz objętościowych: traw, motylkowych (lucerny, koniczyny), zbóż (GPS) i wysłodków buraczanych

Właściwości

Produkt przeznaczony do konserwacji kiszonek z traw i lucerny. Znacznie polepsza proces fermentacji oraz wartość odżywczą kiszonki.
Zawiera trzy unikalne szczepy bakterii kwasu mlekowego:
pediococcus acidilactici – szczep inicjujący, który rozpoczyna fermentację,
pediococcus pentosaceus – kontynuuje proces fermentacji, obniżając pH,
lactobacillus plantarum – aktywny w końcowej fazie fermentacji, stabilizuje kiszonkę.

Dzięki szybkiemu zapoczątkowaniu fermentacji i odpowiedniemu doborowi kultur bakteryjnych (fermentacja najważniejszych cukrów) DOLSIL Perfect szybko i efektywnie obniża wartość pH kiszonki, co wstrzymuje rozwój niepożądanych mikroorganizmów, zmniejszając tym ryzyko pogorszenia parametrów kiszonki.
Kiszonka zabezpieczona DOLSIL-em Perfect charakteryzuje się maksymalną koncentracją składników odżywczych i jest atrakcyjna pod względem smaku i zapachu dla bydła. Efektem konserwacji kiszonek preparatem DOLSIL Perfect jest zwiększenie wydajności krów i zwrot inwestycji.

Stosowanie preparatu DOLSIL Perfect prowadzi do zachowania większej zawartości aminokwasów związanych. Tak zabezpieczone aminokwasy są znacznie bardziej odporne na degradację w środowisku żwacza od aminokwasów w postaci wolnej.

DOLSIL Perfect (P<0,001) zmniejszył zawartość procentową wolnych aminokwasów i statystycznie (P<0,01), zwiększył zawartość aminokwasów związanych, aminokwasy wolne łatwiej ulegają rozpadowi w żwaczu, aminokwasy związane przechodzą przez żwacz i trafiają do jelita, strawność białka (+2,8%) i energii (+4,6%) była w obu przypadkach wyższa (P<0,05), większa strawność prowadzi do lepszego wykorzystania paszy, zwiększając efektywność produkcji.

Instrukcja stosowania

DOLSIL Perfect stosuje się w ilości: 1 opakowanie (100 g) na 100 ton kiszonki.
Roztwór roboczy należy przygotować bezpośrednio przed użyciem.
Trwałość roztworu roboczego 6-12 godzin w zależności od temp. przechowywania. Zawartość opakowania rozpuścić w 1 – 2 l czystej wody. Do roztworu dodać wody w ilości odpowiadającej optymalnemu dawkowaniu przez aplikator.
Preparat można stosować z wykorzystaniem aplikatorów z atomizerem.
Roztwór podawać równomiernie, bezpośrednio na pocięty materiał.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „DOLSIL Perfect – 100g”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane produkty

SKLEP STACJONARNY 1

odbiór osobisty

97-300 Piotrków Tryb.
ul. Roosevelta 41a, 41b

Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 17:00
Sobota: 8:00 - 14:00

SKLEP STACJONARNY 2

96-200 Rawa Mazowiecka
ul. Reymonta 5

Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 17:00
Sobota: 8:00 - 14:00